ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

روزنامه همشهری از نگاه محسن پیرهادی‬

سخنگوی کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در موسسه همشهری، پایه گذاری این مؤسسه را بسیار خوب توصیف کرد و نیروی انسانی آن را در حال حاضر مناسب و جزو نقاط قوت این مجموعه دانست.

 از نگاه محسن پیرهادی، همشهری مطالب مدیریت شهری را به خوبی به مردم منتقل می کند. با این حال این عضو شورای شهر تهران عنوان کرد که همشهری بیش از پیش می تواند در انتقال نظرات مردم به مدیریت شهری عمل کند. پیرهادی توانمندی مجموعه همشهری را در حدی توصیف کرد که می تواند تعامل دوسویه بین مردم و مدیریت شهری را بیش از وضعیت فعلی برقرار کند.

وی گزارش های شهری که زبان مردم باشد را کمک کننده به اعضای شورای شهر و مدیریت شهری بیان کرد و گفت: همشهری در حوزه سازمان آگهی و رفع نیازهای خدماتی مردم بسیار موفق عمل کرده است. وی البته این را قسمتی از کار دانست و اضافه کرد که همشهری به عنوان پرمخاطب ترین روزنامه کشور می تواند در انتقال نظر اجتماع نقش مهمی را ایفا کند. به گفته وی در برخی مواقع نظر یک شهروند می تواند بسیار دقیق تر از عضو شورای شهر باشد و حال اعضای شورا می توانند از طریق رسانه های مختلف مثل روزنامه همشهری آن را دریافت کرده و برای برخورد با موضوع تصمیم گیری کنند.

پیرهادی درخصوص رویکرد اعضای شورای شهر تهران برای تحقق منویات رهبری گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان سند فرادست هم برای برنامه ۵ساله دوم برای شورا مدنظر قرار گرفته است و هم کمیسیون های مختلف خودشان را موظف دانسته اند که نسبت به فرمایشات معظم له با انگیزه بیشتری کار را دنبال کنند. وی اصلاح روش ها و فرایندها را از اولویت های کاری کمیسیون نظارت و حقوقی شورا برشمرد.

وی گفت که نگاه سیستمی بر شهر در زمان آقای دکتر قالیباف تقریبا حاکم شده ولی فرایند برون سپاری هنوز تکمیل نشده است. سخنگوی کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران این گفته را اینطور معنی کرد که مثلا دفاتر الکترونیک شهر برای این تشکیل شد که هم مردم بهتر و راحت تر خدمات بگیرند و هم سیستم چابک شود ولی هنوز در چابک شدن سیستم (کاهش نیروی انسانی) به آن هدفی که مشخص شده نرسیده ایم.

وی به بحث مدنظر رهبری درخصوص جلوگیری از ساخت وساز هم وارد شد و اینطور بیان داشت که رهبر معظم انقلاب ارتفاعات تهران را تنفس گاه شهر دانستند و دغدغه خود را به خاطر مردم در این زمینه بیان کردند. پیرهادی اضافه کرد که این مسئله دغدغه شهردار هم هست و آقای قالیباف روی این موضوع حساسیت دارند.
کد خبر: 73135
ارسال نظر