ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

آخوندی خبر داد:

سرعت بخشی به اجرای طرح های بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی با مساعدت دولت

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح های بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم با کمک های دولت سرعت می گیرد.

عباس آخوندی ظهر دو شنبه در بازدید پروژه های عمرانی مشهد اظهار کرد: دولت از مقوله سرمایه گذاری و مشارکتهای اقتصادی بخش خصوصی در مشهد حمایت می کند و از شهرداری مشهد می خواهیم این روند به صورت جدی در پیش گرفته شود.

وی با تاکید براینکه ضرورت دارد تا دولت خود را موظف به همکاری و کمک برای اجرای طرح های بهسازی و نوسازی اطراف حرم بداند افزود: البته این تصور نیز اشتباه است که تنها دولت باید در این کار سهیم باشد.

به گفته آخوندی توسعه محصول فعالیت و مشارکت شهروندان شهر مشهد است و تنها اقدام و عمل دولت نمی تواند باعث رشد این کلان شهر باشد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: شهروندان قدرت کارآفرینی، ایجاد ارزش افزوده و ایجاد ثروت دارند که باید از آن در مشارکت های اقتصادی استفاده کنند .

بخش خصوصی باید از وابستگی های خود به دولت بکاهد

وی همچنین تصریح کرد: بخش خصوصی باید از وابستگی های خود به دولت بکاهد.

آخوندی گفت: تا زمانی که وابستگی به دولت، رانت خواری و مفاسد در کشوری وجود داشته باشد، امکان توسعه اقتصادی در حد هیچ است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در شرایط دشوار اقتصادی بخش خصوصی باید کارآفرین باشد تا اقتصاد در شهرها رونق بگیرد.

وی  با بیان اینکه مدیریت روابط شهروندی یکی از وظایف وزارتخانه راه و شهرسازی است، گفت: این اقدام گسترده و پیچیده است و در طول چند سال اجرایی خواهد شد.

بخش خصوصی از دولت استقلال پیدا کند

به گفته وزیر راه و شهرسازی در شرایط فعلی باید اقداماتی انجام شود تا بخش خصوصی از دولت استقلال پیدا کند .

وزیر راه و شهرسازی بحث عدالت شهری را در مرکز بحث استراتژی های توسعه شهری دانست و بر استراتژی های توسعه شهری و اهمیت آن تاکید کرد.

آخوندی فعالیت دولت قبل را در اجرای بافت پیرامون حرم رضوی کافی ندانست و اعلام کرد: دولت جدید خود را موظف می داند که با کمک، اجرای طرح بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) را سرعت دهد.

کد خبر: 72934
ارسال نظر