ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

ثبت ۸۳ درصد سهمیه اشتغال کاشمر در سامانه رصد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه کاشمر گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۸۳ درصد سهمیه تخصیصی به این شهرستان برای ایجاد اشتغال در سامانه ملی رصد ثبت شده است.

علی اکبر اسماعیل پناه امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: سهم شهرستان برای ایجاد اشتغال در سال جاری ۲ هزار و ۲۹۵ نفر است که تاکنون  یک هزار و ۹۱۵ نفر در سامانه ملی رصد ثبت نام کردند.

وی با بیان این که کاشمر به لحاظ ثبت نام افراد در سامانه ملی رصد در بین شهرستان های استان رتبه چهارم را به خود اختصاص داده یادآور شد: تعهد شهرستان در بحث صدور مجوز ۸۸۵ فقره است که در ۹ ماه امسال با صدور ۹۱ مجوز تعداد ۱۵۴ طرح به ارزش ۴ میلیارد و ۳۷۸ میلیون ریال به بانک ها معرفی شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با اشاره به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال برای ۳۷۵ طرح از محل منابع سال ۹۱ خاطر نشان کرد: از محل منابع سال گذشته ۱۵ میلیارد و ۱۹۷ میلیون ریال برای مشاغل خانگی پرداخت شده و رتبه یازدهم نیز براساس درصد پرداختی به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی با بیان این که از مجموع ۳۲ میلیارد ریال اعتبارات مشاغل خانگی شهرستان در سال ۹۲ تنها ۳۰ درصد آن از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه بانک مرکزی، افراد واجد شرایط به بانک های عامل معرفی شدند اما متأسفانه تنها بانک رفاه ۱۵ درصد سهمیه بانک را پرداخت کرده و مابقی بانک ها نیز به علت عدم دریافت ابلاغیه بانک مرکزی از پذیرش لیست متقاضیان و تشکیل پرونده خودداری کردند.

انتهای پیام/۲۲۰۲

کد خبر: 73773
ارسال نظر