ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

خطیب جمعه تربت جام:

بازنده اصلی در سوریه رژیم صهیونیستی است

خطیب جمعه تربت جام گفت: بازنده اصلی در سوریه رژیم صهیونیستی است و بعد از آن آمریکا که در طول ۳ سال تمام ظرفیت های خود را به میدان آورد و در مرحله سوم عربستان است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از تربت جام حجت الاسلام سیدعلی موسوی فر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به برگزاری اجلاسیه کنگره  ۶۱۶ شهید تربت جام در دهم بهمن ماه اظهار داشت: یادواره شهدا یادآور بصیرت و تکلیف مداری و ولایت پذیری شهداست.

وی افزود: شهدا با ایثارجان خود استقلال و آزادای و اسلام را به ایران بازگرداندند.

وی تصریح کرد: تجلیل از شهدا در حقیقت یک مانور بر علیه دشمنان شهداست که ملت با صدای بلند می گوید" ای استکبار ما راه شهدا را ادامه می دهیم" .

حجت الاسلام موسوی فر با اشاره به اینکه امروز استکبار به دنبال از بین بردن اصل اسلام است؛ گفت: تخریب چهره اسلام در جهان و جلوگیری از وحدت مسلمانان و هجوم تبلیغاتی بر علیه نسل جوان از جمله اهداف امروز استکبار برای تضعیف قدرت اسلام است.

خطیب جمعه تربت جام با بیان اینکه جریان تکفیری باعث تخریب چهره اسلام در جهان شده و مسلمانان وظیفه دارند با معرفی آنها از اسلام دفاع کند؛ افزود: جریان تکفیری با تولید خوارج صدر اسلام است و در راستای اهداف استکبار جهانی دست به مسلمان کشی زده باید از بدنه اسلام خارج و همه مسلمانان نیز باید تبری و بیزاری خود را از اینها اعلام نمایند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس ژنو و در رابطه با بحران سوریه گفت: بحران سوریه پس از شکست رژیم صهیونیستی درجنگ ۳۳ روزه کلید خورد و هدف از بین بردن سوریه و حفظ خط مقدم مقاومت بر علیه اسرائیل بود.

وی افزود: بازنده اصلی در سوریه رژیم صهیونیستی است و بعد از آن آمریکا که درطول ۳ سال تمام ظرفیت های خود را به میدان آورد و در مرحله سوم عربستان که تاکنون ۲۰۰ میلیارد دلار در سوریه هزینه کرده و بازنده های بعدی قطری ها، ترک ها و اروپایی ها هستند.

حجت الاسلام موسوی فر با اشاره به نگرانی عرب از بازگشت تروریست ها از سوریه به اروپا و کشورهای عربی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ تروریست در سوریه بر علیه مردم مظلوم و مسلمان می جنگند و پس از پایان بحران سوریه بلای جان اروپا و عربستان خواهند شد.

انتهای پیام/۲۲۰۲/ب

کد خبر: 73646
ارسال نظر