ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

امام جمعه موقت قوچان:

پس گرفتن دعوت از ایران برای اجلاس ژنو ۲ یک طنز سیاسی بود

امام جمعه موقت قوچان گفت: مسئله پس گرفتن دعوت از ایران برای شرکت در اجلاس ژنو ۲ یک طنز سیاسی بوده زیرا یک سازمان مدعی حل مشکلات مردم در دنیا با اشاره آمریکا دعوت خود را پس می گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، حجت الاسلام حسن وطن خواه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی قبای شهرستان قوچان اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی به درخواست ها و نیایش های بندگانش وعده اجابت داده و خود فرموده که هرکس دعا و درخواستی به درگاه الهی داشته باشد من آن را اجابت می کنم.

وی با بیان این مطلب که صرف نظر از مسئله اجابت دعا، دعا باعث آرامش روحی و روانی در انسان شده و تأکید کرد: دعا علاوه بر تأمین احساس امنیت و آرامش روحی و روانی زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وطن خواه یادآور شد: دعا دارای شرایط و ضوابطی بوده و یکی از آنها این است که ابتدای دعا و انتهای آن را با درود و صلوات بر محمد و خاندانش انجام داده و زمان و مکان دعا را درنظر بگیریم.

وی اضافه کرد: عمل به وظایف دینی مانند امر به معروف و نهی از منکر و رعایت حلال و حرام و فراموش نکردن خداوند تبارک و تعالی یکی دیگر از آداب و اعمال استجابت دعا بوده تا خداوند به وعده خود عمل کند.

امام جمعه موقت قوچان با اشاره به این موضوع که برای برگزاری جشن های دهه فکر باید کمیته مردمی فعال تر از بقیه کمیته ها باشد، گفت: مردم صاحبان اصلی انقلاب بوده و مسئولان خدمتگذاران مردم هستند در نتیجه نهادهای مردمی مانند کسبه و بازاریان، مساجد و هیئت ها می توانند نقش اصلی را در دهه فجر ایفا کنند.

وی عنوان کرد: در برگزاری جشن ها باید حریم ها و شئونات اسلامی رعایت شود زیرا همه مسلمان بوده و می خواهیم زندگی اسلامی داشته باشیم.

وطن خواه با تأکید بر این مطلب که کنسرت برگزار شده هفته گذشته در قوچان با دارابودن مجوزهای لازم دارای حساسیت هایی بوده، بیان کرد: برای برگزاری اینگونه مراسمات باید به فرهنگ های آن منطقه و رعایت شئونات دینی و اسلامی توجه شود و اگر برگزاری اینگونه مراسمان با حاشیه و تنش همرا باشد بهتر است برگزار نشود.

وی افزود: توصیه و سفارش می کنم که اگر این مراسم با حاشیه و پیامد برگزار شود باید از خیرش گذشته و اجرا نکنند و اگر قرار بر اجرا بوده باید با برنامه ریزی درست و بدست گرفتن نبض کار و حاشیه برپا شود.

امام جمعه موقت قوچان تصریح کرد: اطلاعیه و اعتراض صورت گرفته نشان از آن دارد که مردم به مسائل دینی حساس بوده و در اجرای برنامه های بعدی باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که باعث دل نگرانی خانواده معظم شهدا، مردم متدین و دیگر اقشار نشود.

وی برگزاری اجلاس ژنو ۲ با حضور کشورهای حامی تروریست را یک نمایش سیاسی برشمرده و افزود: مسئله پس گرفتن دعوت از ایران برای شرکت در اجلاس ژنو۲ یک طنز سیاسی بوده زیرا یک سازمان مدعی حل مشکلات مردم در دنیا با اشاره آمریکا دعوت خود را پس می گیرد.

وطن خواه خاطرنشان کرد: امروز همه بر این موضوع واقف بوده که بدون نظر ایران مشکل سوریه حل نمی شود و ملت سوریه باید خودشان مشکلات را بدون دخالت بیگانگان حل کنند.

وی تأکید کرد: امروز دبیرکل سازمان ملل هیچ خاصیتی برای حل مشکلات بین المللی نداشته و جایگاه این سازمان در حال از دست رفتن است.

انتهای پیام/۲۲۰۲/ب

کد خبر: 73647
ارسال نظر