ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

امام جمعه موقت کاشمر؛

هیچ قدرتی توانایی آسیب رساندن به انقلاب را ندارد

امام جمعه موقت کاشمر گفت: با گذشت بیش از ۳ دهه از پیروزی انقلاب، نهال جمهوری اسلامی به یک درخت تنومند تبدیل شده که هیچ قدرتی نمی تواند آسیبی به آن وارد کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، حجت الاسلام علی احدی در اجتماع نمازگزاران جمعه کاشمر در مصلی این شهر اظهار داشت: دشمنان سال ۵۷ با دشمنان امروز انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ریشه مشترک دارند با این تفاوت که در دهه ۵۰ دشمن توطئه های خود را از طریق عوامل داخلی اجرایی می کرد ولی در سال جاری تکفیری ها را بازیچه دست خود کرده است.

وی با تأکید بر این که دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا درصدد وارد کردن ضربه اساسی برای از بین بردن آن بودند؛ افزود: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با رهبری معمار کبیر انقلاب و پشتیبانی ملت یک اقدام تحسین برانگیز بود که شیعیان بعد از حکومت حضرت علی (ع) چشم انتظار حکومتی بودند که در رأس آن قرآن، اهل البیت و اسلام ناب قرار داشته باشد.

امام جمعه موقت کاشمر با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال ۵۷ برخلاف همه توطئه های دشمنان خاطرنشان کرد: خوشبختانه ورود حضرت امام خمینی (ره) در میان استقبال گرم و با شکوه مردم منجر به شادی غیر قابل توصیف در آن سال شد. به طوری که اگر چه مردم در راه انقلاب شهدای زیادی تقدیم کردند و عده زیادی نیز مجروح شدند اما یک شادی و هیجان مثبتی در نقاط مختلف کشور حکم فرما شد.

وی با بیان این که آرزوی شیعه در واقع در ۲۲ بهمن سال ۵۷ با روی کارآمدن نظامی بر مبنای قرآن، اهل البیت، اسلام ناب عاشورایی و غدیر محقق شد؛ تصریح کرد: اگر چه از زمان پیروزی انقلاب تا کنون دشمنان دسیسه ها و توطئه های زیادی بر علیه انقلاب و ملت ایران طراحی کردند اما خوشبختانه در سایه رهبری های بنیانگذار جمهوری اسلامی و نیز رهبر معظم انقلاب تمامی آنها خنثی شده است به طوری که نهالی که در سال ۵۷ به دست امام راحل (ره) کاشته شده امروز به درختی تنومند تبدیل شده است.

احدی با اشاره به این که حضور ایران تنها به معنای حضور فیزیکی در مرزهای خودش نیست بلکه در لبنان، سوریه و منطقه حضوری تأثیرگذار و قابل دفاع دارد یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران یک فکر و اصل است که تاکنون در سایه رهنمودهای ولایت فقیه توانسته با حفظ ایمان و وحدت بین ملت با اقتدار راه خود را ادامه دهد.

امام جمعه موقت کاشمر با تأکید بر این که در کنار اقدامات و فعالیت های انجام شده مثبت، برخی نقایص و ضعف هایی نیز در جامعه مشاهده می شود از مسئولان خواست با تشکیل یک گروه متخصص و متعهد کارنامه ۳۵ ساله انقلاب را مورد بررسی قرار دهند و اشکالات و ضعف ها را شمارش و ضمن اعلام آن به مردم، برای رفع و برطرف کردن آن برنامه ریزی کنند.

انتهای پیام/۲۲۰۲/خ

کد خبر: 73650
ارسال نظر