ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

عضو شورای شهر مشهد در گفت وگو با فارس خبر داد

۴۰ سفر اروپایی یک معاون با هزینه شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از معاونان شهرداری سابق ۴۰مرتبه با هزینه شهرداری به شهرهای اروپایی سفر کرده که مخارج آن با هزینه ساخت پل غدیر برابری می کند.

خلیل موحدی محصل امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: در خصوص نظارت بر شهرداری در گذشته دو مشکل وجود داشت، اول اینکه تعداد اعضای شورای شهر کم بوده که به طبع نظارت نیز کمتر بوده و مهم تر از همه اینکه شورای سوم به شهرداری اعتماد ویژه ای کرده بود و شهرداری سابق هم از این اعتماد سوءاستفاده می کرد و می تاخت.

وی درباره پیمانکارهای گذشته شهرداری مشهد بیان داشت: در خصوص اقدامات و فعالیت های پیمانکاری در توسعه شهر، بسیار آسیب دیدیم؛ به عنوان مثال یکی از اقداماتی که صورت گرفت این بود که فعالیت های عمرانی به پیمانکارهای خاصی داده می شد و برای اینکه این کار را قانونی کنند شرایطی را مهیا می کردند که پیمانکار کوچک از بین برود.

رئیس کارگروه نظارت و کنترل پروژه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در واقع امروز هیچ رقابتی بین پیمانکاران وجود ندارد و قراردادهای کلان با پیمانکاران خاص بسته می شد، پول های کلان نیز از شهرداری به آنها داده می شد و توان رقابت هم با آنها وجود نداشت برای اینکه برای انتخاب آنان به گونه ای عمل می کردند که پیمانکاران کوچک به کل از بین بروند.

موحدی عنوان داشت: وقتی فساد از رأس یک مجموعه کلید خورد تا پایین می رود و متاسفانه این اتفاق افتاده و مردم به بدنه شهرداری هم بدگمان شدند در حالی که بدنه شهرداری سلامت و سالم است و وقتی بدگمانی به شهر بیاید مشارکت مردمی نیز کاهش می یابد که در نهایت باعث عقب افتادگی پروژه ها می شود.

عضو شورای شهر مشهد مطرح کرد: متاسفانه در شهرداری سابق یکی از معاونین با هزینه شهرداری مشهد بیش از ۴۰ بار به شهرهای اروپایی سفر کرد که اگر هزینه هر سفر را ۳۰ میلیون تومان حساب کنیم بیش از یک میلیارد تومان برای شهرداری هزینه داشته که با ساخت پلی مانند غدیر برابری می کند.

عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد در پایان خاطرنشان کرد: سلامت رفتار مسئولین کلید جامعه اسلامی است و این فقط با نظارت مردم و انجام وظیفه قوه قضاییه بوجود خواهد آمد به صورتی که قوه قضاییه باید وظیفه اش را درست انجام دهد و مردم هم باید لحظه به لحظه نظارت بر اقدامات شهرداری داشته باشند.

انتهای پیام/ ۲۲۰۲

کد خبر: 73783
ارسال نظر