ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

آسوده در گفتگو با مهر:

شناسنامه شغلی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی اعطا شد

مشهد – خبرگزاری مهر: قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی از اعطا شناسنامه شغلی به خانواده های تحت پوشش این نهاد در سطح استان خبر داد.

حبیب الله آسوده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کمیته امداد به منظور انجام رسالت خود و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش شناسنامه شغلی را به این افراد اعطا کرده است.

وی ادامه داد: این نهاد به دنبال سرمایه گذاری برای ایجاد شغل در خانواده ها است و افراد تحت پوشش از طریق مهارت آموزی و توانمندی سازی، استعدادهایشان شناخته شده و می توانند به خودکفایی و توانمندی برسند .

قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تقویت روحیه خوداتکایی در بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد یکی از سیاست گذاری های این نهاد است، بیان کرد: در حال حاضر ۱۶۰ هزار خانواده کمیته امداد این استان شناسنامه شغلی دریافت کردند .

پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی

وی با بیان اینکه کمیته امداد در بحث مشاغل خانگی و مهارت آموزی به خانواده های تحت پوشش اقدامات موثری را انجام داده است، افزود: اعطاء شناسنامه شغلی به این خانواده ها یکی از راه های توانمندسازی است و در این راستا آنان می توانند در صورت اعلام نیاز از تسهیلات ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی کمیته امداد برخوردار شوند .

آسوده تاکید کرد: طرح توانمند سازی یکی از اقدامات کمیته امداد در راستای رفع فقر و رسیدگی به مشکلات مددجویان است و با اشتغال مددجویان در طرح های خوداشتغالی خانواده های تحت حمایت باید خودکفا و از حمایت این نهاد بی نیاز شوند.

قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی تصریح کرد: شناسایی عوامل کلیدی طرح های خود اشتغالی و خودکفایی نقش بسزایی در سیاستگذاری صحیح و برنامه ریزی اصولی کمیته امداد دارد و  در این راستا توانمندسازی اقشار نیازمند جامعه با بهره گیری، مشارکت و توانمندی های بخش های دولتی و غیر دولتی نیز میسر است .

کد خبر: 73786
ارسال نظر