ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

جلالی در گفتگو با مهر:

تعامل استاندار خراسان رضوی با جناح های مختلف/ اجازه ندهیم افراطیون میدان دار شوند

مشهد – خبرگزاری مهر: دبیر حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: استاندار آینده خراسان رضوی باید با جناح های مختلف تعامل و ارتباط سازنده داشته باشد.

ایمان جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استاندار آینده خراسان رضوی باید جناح های مختلف را گرد هم آورد و اهل تعامل و ارتباط سازنده با گروه ها و احزاب مختلف باشد.

وی با تاکید بر انتخاب استاندار بومی، ادامه داد: چهره بومی می تواند عملکرد بهتری در عرصه مدیریتی داشته و ضمن شناسایی جریان های سیاسی نسبت به معضلات و فرصت های استان آگاهی یابد اما در مقابل استاندار غیر بومی مرجع نظر خواهی و عقبه فکری و فنی استان را نمی داند.

وی ادامه داد: خراسان همواره مهد پرورش نیروهای نخبه و برجسته در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بوده است و بسیاری از چهره های شاخص و ملی از این استان برخواسته اند و سبب تحولات اثرگذاری در سطح ملی و جهانی بوده اند بنابراین در شان مردم این استان نیست که فردی غیربومی برای این سمت انتخاب شود.

اجازه ندهیم افراطیون میدان دار شوند

دبیر حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی بیان کرد: انتخاب استاندار خراسان رضوی از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است و ویژگی های این استان پهناور موجب شده تا دولت هنوز به جمع بندی لازم برای انتخاب مدیر این استان نرسد.

وی افزود: در حال حاضر برخی از افراد غیرمعتدل به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند و در چنین شرایطی نباید اجازه داد تا افراطیون میدان دار شوند زیرا این امر به نظام و مردم آسیب جدی می زند.

پاسخگویی به مطالبات مردم

جلالی عنوان کرد: مردم در ۲۴ خرداد پیام خود را اعلام و خواستار تغییر و تحول و حاکم کردن تفکر اعتدال گرایانه در کشور شدند بنابراین در انتخاب هایی که توسط دولت یازدهم صورت می گیرد نباید به گذشته بازگردیم.

وی ادامه داد: تعجب می کنم از اینکه برخی جناح های سیاسی در انتخاب مدیران و استاندار خراسان رضوی تفکر بازگشت به گذشته را دارند و این امر با اعتدال و رای مردم سازگار نیست.

گردهم آوردن جناح های مختلف

وی با اعلام اینکه تمامی ستادهای روحانی، اصلاح طلبان و بخشی از اصولگرایان معتدل گزینه خود را به دولت معرفی کرده اند، تصریح کرد: در انتخاب مدیر این استان باید مطالبات مردم و نمایندگان مجلس پاسخ داده شود.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی تاکید کرد: سابقه کار و فعالیت در استان، آشنایی با ظرفیت های خراسان رضوی، شناسایی مشکلات و چالش ها، گردهم آوردن جناح های مختلف و دارا بودن دیدگاه های تحول گرایانه و توسعه ای از مهمترین شاخصه هایی است که مدیر استان خراسان رضوی باید دارا باشد.

کد خبر: 73790
ارسال نظر