ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

مسئول فرهنگی بقاع امامزادگان ناصر و یاسر (ع) خبر داد

تشرف زائرین ۲۳ کشور جهان به بقاع امامزادگان ناصر و یاسر (ع)

مسئول فرهنگی بقاع امامزادگان یاسر و ناصر (ع) گفت: طی سال جاری از ۲۳کشور جهان برای زیارت به بقاع این امامزادگان مشرف شدند.

حجت الاسلام هادی غلامی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: بقاع امامزادگان یاسر و ناصر در پنج کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و این دو بزرگوار از فرزندان بلافصل امام موسی کاظم (ع) و برادران امام رضا (ع) هستند.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما برای سال جاری حضور بیش از ۳.۵ میلیون نفر در بقاع متبرکه این امامزادگان است، بیان داشت: در سال گذشته بیش از ۳ میلیون زائر به این بقاع متبرکه مشرف شدند که در سال جاری تا به امروز این رکورد شکسته شده و علاوه بر آن در فروردین امسال نیز رکورد حضور زائر در یک روز با ۲۵ هزار نفر شکسته شد.

غلامی ادامه داد: در غباروبی های صورت گرفته مشخص شده که از ۲۳ کشور خارجی به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس زائر داریم؛ در مجموع ۱۸ درصد از کل زائرین ما عرب زبان هستند که بر همین اساس کتابی هم به زبان عربی در خصوص این دو امامزاده و زیارت آنها در حال تدوین است.

مسئول فرهنگی بقاع امامزادگان یاسر و ناصر افزود: در حوزه بین الملل این بقاع برای کاروان های زائرین عرب ۱۲ طلبه روحانی مسلط به زبان عربی در نظر گرفته شده که اقداماتی چون سخنرانی و پاسخگویی به مسائل شرعی را برای زائرین عرب زبان انجام می دهند.

انتهای پیام/ ۲۲۰۲

کد خبر: 73791
ارسال نظر